Back to Question Center
0

Katkesta paljundamine! - Insight Duplicate Content poolt Khachaturyan Nataliya, Semalt sisu strateeg

1 answers:

Bing, Yahoo, Google ja muu otsingumootor , mis ei meeldi dubleeritud sisu. Duplikaat või kopeeritud sisu tähendab, et sarnased artiklid ja tekstid on internetis näidatud erinevatel veebisaitidel. Selle tulemusena ei jõua otsingumootorid mõista, milline veebisait avaldab originaalsisu ja kuidas mitut saiti või blogi järjestada. See võib kahjustada erinevate veebilehtede positsiooni, eriti kui inimesed on alustanud oma e-kaubanduse veebisaite ja linkinud sama sisu erinevaid versioone. Kvaliteedi dubleerivat sisu on võimalik võrrelda, sest see võib põhjustada probleeme, kuna mitmesugustel veebisaitidel on sama teksti või artikli mitu koopiat.

Khachaturyan Nataliya Semalt Content Strategist selgitab, et lugejana ei meeldi sulle erinevad saidid, mis postitavad sama asja uuesti ja uuesti. Isegi otsingumootorid ei meeldi veebisaitidel ja blogidel, kus kuvatakse duplikaadi sisu lihtsalt auastmete parandamiseks. Kui teil selle probleemiga silmitsi seisate, ei ole te üksi, sest paljud veebimeistjad kurdavad seda ja sisestatud on erinevad sisuhaldussüsteemid, et vältida dubleerivat sisu.

Duplikaadi sisu põhjused

On mitmeid põhjuseid, miks sisu kopeeritakse ja dubleeritakse Internetis. Kõige sagedamini ei kopeerita kasutajad ise sisu ja seda kopeerivad enamasti robotid ja rämpsposti saatjate robotid. See juhtub, sest arendajad ei arvesta kasutajana ega brauseris ja nad tunnevad end ainult robotidena või ämblikudena. Võib-olla olete märganud, et andmebaaside süsteemid võtavad kasutusele kogu veebisaidi ja samas andmebaasis, on olemas veebisaidid ja tarkvara, mis võimaldavad Internetis avaldada sama artiklit mitu korda .

1. Seansi ID-d

Kui soovite jälgida külastajaid ja salvestada teavet oma veebisaidi kohta, peate andma külastajatele erinevaid "seansse". Sessiooni säilitatakse siis, kui kasutaja klõpsab teie lingi või veebilehe kaudu seansi ID kaudu. Võimaluse korral saate kasutada küpsiseid ja see tähendab, et kõik siselinkid saavad URL-ile lisatud seansi ID-sid .

2. Sorteerimiseks ja jälgimiseks kasutatavad URL-i parameetrid

Duplikaadi või kopeeritud sisu üks peamine põhjus on erinevate URL-i parameetrite kasutamine, mis ei muuda konkreetse lehe sisu. Näiteks võite näiteks näha aadressil https://www.abc.com/keyword-x/ ja https://www.abc.com/keyword-x/?source=rss samal ajal, kuid need ei ole sarnased URL-id ja otsingumootorid hindavad neid teisiti. Kõik URL-ile lisatud parameetrid ei muuda olulisi sisu osi.

3. Skreeperid ja sisu ümbersuunamine

Mõnikord kopeerivad kolmanda osapoole veebisaidid teie sisu tahtlikult, ilma et te midagi teada saaksite. Nad ei anna alati oma esialgsele sisule krediiti ja otsingumootorid ei saa aru, kuidas nende probleemidega toime tulla. Mida kuulsam on teie veebisait, seda rohkem kaabitsad ja rämpsposti saavad selle sisu varastada.

4. Kommentaaride järjestus

Wordpressis ja teistes sisuhaldussüsteemides on võimalused kommentaaride saatmiseks. See viib artiklite dubleerimise Internetis.

Kui teie WordPress või muu sisuhaldussüsteem loob printer sõbralikke lehti ja ühendate need oma artiklitega, leiab Google, et see on ebaseaduslik ja võib teie saiti blokeerida. Seega peaksite vältima printeri sõbralikke lehti ja keskenduma äsja kirjutatud sisule.

Duplikaadi sisu lahendus

Kui olete otsustanud, millised URL-id on teie sisu jaoks kanoonilised URL-id, peaksite võimalikult kiiresti alustama kanoonikaalitsemise menetlust. See tähendab, et peate lasta otsingumootoritel teada oma veebilehtede kanoonilistest versioonidest ja lasta neil seda võimalikult vara leida. Mõnel juhul saate takistada kogu süsteemi veebisaidi vale URL-ide loomisel, kuid mõnikord suunatakse see tahtmatult ümber. Kui olete kopeerinud keegi sisu, on oluline, et lähtekood võtaks kasutusele, nii et otsingumootorid saaksid mõista, kust see sisu pärineb. Siiski soovitame vältida teiste inimeste sisu kopeerimist ja regulaarselt oma artiklite kirjutamist. See aitab teil saada head otsingumootorit.

November 29, 2017
Katkesta paljundamine! - Insight Duplicate Content poolt Khachaturyan Nataliya, Semalt sisu strateeg
Reply