Back to Question Center
0

Semalt: Botide kasutamine Wiki artiklite loomiseks

1 answers:

Michael Brown, Semalt klienditeeninduse juht, ütleb, et Wikipedia või lihtsalt Wiki on üks veebisaitidest, mis võivad kiidelda, et neil on palju artikleid, mis on kirjutatud mitmesugustel teemadel. Svenker Johansson, Rootsi ülikooli administraator, on kaitsnud tava looma miljoneid artikleid üksinda, öeldes, et ta tegi robotide ja robotite mõistliku kasutamise ja sai neile vanemametnike heakskiidu enne nende kasutamist Vikipeedias.

Johanssoni tarkvara loovutas edukalt miljoneid artikleid Wikipedias ja sai selle entsüklopeedia veebisaidi üheks kuulsaks ja viljakaks toimetajaks. Nüüd on see füüsika õpetaja laialdaselt tuntud kui Lsj. Ta on loonud Lsjbot, automatiseeritud Wikipedia redaktori, mis on aidanud Svenkeril luua rootsi versiooni jaoks palju Wikipedia artikleid. Siiani võib Lsjbot luua kolm miljonit artiklit mitmesugustes Wikipedia versioonides ja koguda üle kümne miljoni individuaalse muudatuse. Johansson ütleb, et peamine ülesanne on luua artikleid erinevate loomaliikide ja taimede kohta. Mõnikord oli Vikipeedias vaid paar robotti, kuid Johansson väitis, et nad on tänapäeval üha olulisemad ning peaksid olema Google'i ja Wikipedia masina osaks.

Siiski on piirid sellele, mida saame bottega teha..Loomulikult on robotid olulised, sest nad aitavad teha palju tööd, samuti kirjutada Wikipedias erinevaid artikleid. Selle ingliskeelne versioon sisaldab miljoneid avaldatud artikleid ja roboteid kasutatakse suures osas vandalismi parandamiseks. Kõikjal maailmas ta parandab ja värskendab vanu asju, arhiveerib olemasolevaid arutelud, muudab Vikipeedia artiklite kategooriaid ja lisab täpse kuupäeva templid käsitsi probleemide aruannetesse .

Robotid või robotid läbivad spetsiaalse heakskiidu

Veebilehe kontrollimise eest vastutav Wikimedia Foundationi asedirektor Erik Moller on andnud mõned näited Clueboti kohta. Ta ütleb, et Wikipedias reguleerib terviklik poliitika roboteid või robotite kasutamist. Ta rääkis Guardianile, et mitte kõik robotid ei saa selle hiiglasliku entsüklopeediaga töötada, kuna neil on piiratud omadused, funktsioonid ja võimalused. Enamik roboteid läbib ranget heakskiitmise menetlust, mille puhul inimesed teevad kindlaks, kas nende ülesanded on olulised või mitte. Botid, kes harva tegelevad tarbetu hõivatu tööga, loobuvad viivitamatult või sulguvad kogu elu.

Moller tunnistab ka seda, et Wikipedia ja selle projektide struktureeritud andmeid säilitatakse mitmel viisil, mis aitab ajakohastada. Rotide ja robotite kasutamise praktika artiklite loomiseks on omaenda puudused, kuid Johansson kaitses oma tava tugevaid külgi. Ta märgib, et Rootsi Wikipedias on rohkem kui 150 sümbolit Sõrmuste isand, kuid ainult mõned kuuluvad Vietnami sõjast. See tähendab, et see andekas kooliõpetaja lõi esmalt autorid ja toimetajad. Siis räägib ta Tolkienist ja valgest meessoost närimisest. See tundub endiselt ühele inimesele raske, kuid Johansson on oma tööülesannete paremaks täitmiseks kasutanud spetsiaalseid Wikipedia botsüüte.

November 29, 2017
Semalt: Botide kasutamine Wiki artiklite loomiseks
Reply